Medyczny geniusz zdrowszego i dłuższego życia

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej. Zapisy oraz więcej informacji pod numerem tel. 516-057-696

Co to jest tlenoterapia hiperbaryczna i na czym polega zabieg?
Jest to leczeniem tlenem podawanym w warunkach podwyższonego ciśnienia. W ten sposób w krótkim czasie dostarczamy do organizmu dużo więcej tlenu w porównaniu z oddychaniem powietrzem atmosferycznym. Tlen jest niezębny do funkcjonowania, a niedotleniony organizm przestaje prawidłowo funkcjonować. Konsekwencją długofalowego zaburzenia dostarczania tlenu do komórek jest wiele jednostek chorobowych- dlatego tak ważne jest regularne dotlenianie. Podczas zabiegu dawka tlenu dociera do chorych i niedotlenionych narządów człowieka, przyspiesza gojenie ran, pomaga zwalczać zakażenia oraz przyspiesza oczyszczanie organizmu.
Komora hiperbaryczna może przyczynić się do rozwoju komórek macierzystych, które są najważniejszymi cząstkami ludzkiego organizmu. Ich zadanie to odbudowa komórek, tkanek i narządów zniszczonych przez infekcje, choroby, urazy czy starość. Dzięki terapii hiperbarycznej w organizmie może nastąpić nawet ośmiokrotny wzrost komórek powodując regenerację całego organizmu i rezultaty dla zrowia nimożliwe do osiągnięcia w medycynie konwekcjonalnej
Jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa około 60 minut
Podczas zabiegu dochodzi do zwiększania ciśnienia w komorze (początek zabiegu) i zmniejszania ciśnienia (koniec zabiegu). Tym wahaniom ciśnienia może towarzyszyć uczucie „zatykania uszu” podobnie jak przy lądowaniu samolotem (zwykle o mniejszym nasileniu niż podczas lotu). Aby zniwelować te niedogodności należy: przełykać ślinę, poruszać żuchwą, poruszać głową na boki (dotykając barków) lub pochylając głowę do przodu, a także wywołując odruch ziewania.
Dzieli się na 3 umowne fazy:
- Faza wzrostu ciśnienia– ciśnienie jest stopniowo podwyższane, a szybkość wzrostu ciśnienia dobierana jest indywidualnie do tolerancji pacjenta
- Faza stabilizacji– to moment na pełen relaks, czyli czas kiedy organizm zaadaptował się do ciśnienia panującego w komorze-korzystamy w pełni z dobroczynnego działania zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej
- Faza obniżania ciśnienia– ciśnienie stopniowo się obniża, do momentu całkowitego rozprężenia komory
Zrób pierwszy krok do lepszego zdrowia
Wskazania
Wspomaga rehabilitację kardiologiczną
Wspomaga pracę zdrowego serca i może być bardzo pomocna w terapii uszkodzeń tego organu – zapobiega zawałom mięśnia sercowego, uelastycznia ścianki żył i zwiększa dopływ tlenu do serca.
Niweluje powikłania po zabiegach chirurgicznych
Przyspiesza gojenie, stymuluje wzrost oraz podział komórek macierzystych i skraca czas rekonwalescencji. Poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance i zwalcza infekcje, które mogą powstać w wyniku komplikacji po operacjach.
Wspomaga rehabilitację neurologiczną
Dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność, redukuje obrzęki mózgu, pobudza komórki i przywraca ich prawidłowe funkcjonowanie.
Pomaga w leczeniu urazów kończyn
Ośmiokrotnie zwiększa liczbę komórek macierzystych, a wysokie stężenie tlenu sprzyja szybszej regeneracji i przyspiesza wzrost kości.
Stanowi naturalną metodę utrzymania zdrowej cery/skóry
Przyspiesza wydalanie toksyn, poprawia metabolizm i wspomaga regenerację nabłonka. Dzięki dotlenieniu wszystkim tkanek redukowane są stany zapalne, co może być pomocne w walce ze zmianami skórnymi, takimi jak trądzik.
Pomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy
Stosowana regularnie u pacjentów z cukrzycą lub miażdżycą, wspomaga prowadzone równolegle leczenie chirurgiczne i antybiotykoterapię, zmniejszając ryzyko powikłań wielu przewlekłych chorób.
Zmniejsza bóle migrenowe
Poprawia się przepływ krwi w mózgu przyczyniając się do dotlenienia tkanki mózgowej oraz obkurczenia naczyń krwionośnych. Pozytywny efekt działania terapii można zaobserwować już po kilkunastu minutach.
Podnosi wydolność u sportowców
Wywiera korzystny wpływ na regenerację tkanki kostnej i mięśni szkieletowych oraz na procesy metaboliczne. W efekcie sportowcy osiągają lepsze wyniki i szybciej wracają do formy po kontuzji.
Inne wskazania:
- trudno gojące się rany / stopa cukrzycowa
- popromienne uszkodzenie kości i tkanek miękkich
- przewlekłe zmęczenie
niedotlenienie tkanek i choroby z tym związane - fibromialgia,
- choroby układu krążenia: miażdżyca, nadciśnienie, itp.
- ogniska udarowe
- choroby układu nerwowego: ADHD, choroby Alzheimera, Parkinsona, SM, itp.
- autyzm – tlenoterapia hiperbaryczna powoduje dotlenienie tkanek mózgu, pobudzenie do pracy uśpionych komórek mózgowych oraz tworzenie się nowych
- obrzęki
- zaburzenia potencji
- wspomaganie leczenia niepłodności
- spowolnienie procesów starzenia (komórek i organizmu)
- wspomaganie leczenia po zabiegach medycyny estetycznej i zabiegach chirurgicznych
- infekcje bakteryjne
- anemia
- depresje
- choroby autoagresywne
- przewlekłe stany zapalne
- niektóre zaburzenia immunologiczne
- przewlekłe choroby skóry: łuszczyca, trądzik, pokrzywka wysypka, rumień, AZS,
- grzybice
- wspomaganie leczenia nadwagi i otyłości
- zaburzenia układu pokarmowego (w tym problemy z wchłanianiem),
- zatrucie tlenkiem węgla (zaczadzenie) / zator gazowy
- przeszczepy skórne
- nagła głuchota
- martwica główki kości udowej
- złamania / urazy stawów i tkanek miękkich
- owrzodzenia, odleżyny, oparzenia
- regeneracja po chemioterapii (min. 6 tygodni po jej zakończeniu),
- borelioza
Przeciwskazania
- Zawał
- Rozrusznik serca
- Ciąża
- Klaustrofobia
- Infekcje wirusowe, szczególnie płuc lub zatok
- Gorączka
- Sferocytoza
- Rozedma płuc
- Nowotwory leczone chemioterapią( Bleomycyną, Cisplatyną, Adriamycyną)– UWAGA!!! w przypadku leczenia radioterapią HBO może być wskazana, ponieważ zwiększa podatność zmian nowotworowych na promieniowanie, a do tego łagodzi martwicę popromienną oraz uszkodzenia tkanek;
- Padaczka lub obniżony prób drgawkowy (skłonność do drgawek i dreszczy)
- Operacje przeprowadzane w okolicach klatki piersiowej lub kości skroniowej
- Zapalenie nerwu wzrokowego przechorowane w przeszłości
Zapraszamy do Centrum Medycznego MedicA w Zwoleniu przy ul. Kilińskiego 50 lub w Żelechowie przy ul. Pudły 1