mgr Marzena Majewska psycholog, psychotraumatolog, (plus interwencja kryzysowa),certyfikowany terapeuta EMDR , członek Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej,,członek Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR., rozpoczyna szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie terapii systemowej oraz szkolenie z terapii schematu, członek- wolontariusz w projekcie SPIK (Służba Psychologów Interwencji Kryzysowej) w PLL LOT na lotnisku Chopina
Na wizytę można umówić się telefonicznie 733-783-735 lub przyjść osobiście ul. Kilińskiego 11, Zwoleń
Zapraszamy !!!
Konsultacja psychologiczna: Celem konsultacji psychologicznej jest analiza sytuacji życiowej i problemu, z którym osoba się zmaga. Może to być jedno lub więcej spotkań, w czasie których wybiera się odpowiednią formę pomocy, np. procedurę terapeutyczną. Konsultacja może, choć nie musi być wstępem do dalszej pracy terapeutycznej. W czasie pierwszego spotkania osoba ma możliwość poznać psychologa i sprawdzić jak się czuje w kontakcie z nim, porozmawiać o swoim problemie.
Terapia traumy: Trudności w codziennym funkcjonowaniu przeżywane w wyniku doświadczeń traumatycznych mogą się przejawiać w zaburzeniach snu, regulacji emocji, w trudnościach w relacjach społecznych, negatywnych przekonaniach oraz pogorszeniu się zdrowia somatycznego. W procesie leczenia mam do dyspozycji szereg procedur terapeutycznych, które dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb osoby i charakteru przedstawianych problemów.
Mam kwalifikacje do stosowania Procedury Przedłużonej Ekspozycji, Procedury Przetwarzania Poznawczego, Ekspozycyjnej Terapii Narracyjnej oraz Krótkoterminowej Terapii Eklektycznej BEPP.
EMDR: Podejście terapeutyczne EMDR zostało opracowane w końcu lat 1980-tych w USA przez Francine Shapiro. Podejście terapeutyczne EMDR najczęściej omawiane jest w kontekście terapii zespółu stresu pourazowego (PTSD), jednakże EMDR sprawdza się również w przypadku terapii innych trudności psychicznych. Innowacyjną cechą terapii jest stymulacja sensoryczna, którą najczęściej stosuje się w formie stymulacji ruchu gałek ocznych.
Podejście terapeutyczne EMDR okazało się również skuteczne w terapii innych zaburzeń psychicznych, które rozwijają się w wyniku bolesnych życiowych doświadczeń, jak również w przypadku terapii długo przedłużającej się żałoby, zaburzeń zachowania z agresją u młodzieży czy objawów niektórych fobii.
EMDR jest również rekomendowany przez uznane instytucje międzynarodowe, takie jak m.in. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia (sierpień 2013 roku), Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne – APA (2004) i in.