tel: (48) 67-79-777
kom: 733-783-135, 515-707-333

MEDYCYNA RODZINNA (ŚRODOWISKOWA)

medycyna-srodowiskowa

Medycyna Rodzinna (środowiskowa) to dyscyplina medyczna zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem problemów zdrowotnych spowodowanych przez środowisko. To specjalność interdyscyplinarna, która wykorzystuje wiedzę z zakresu nauk takich jak: toksykologia, epidemiologia, ekologia, socjologia i psychologia, w celu rozwiązywania problemów zdrowia publicznego związanych ze skażeniem środowiska.

16-01-2017r (poniedziałek) od godz. 10:00 w MedicA Centrum Medycznym przyjmuje

lek.med. Wojciech Gziut

Podstawową specjalizacją jest pediatria oraz medycyna rodzinna.  Uczestniczył na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, w kursach dla lekarzy medycyny zainteresowanych medycyną środowiskową.

Składowymi leczenia są:

  • Określenie niezbędnych suplementów diety dla pacjenta włącznie z adekwatną dawką i czasem zażywania,
  • Opracowanie indywidualnego programu dietetycznego poprawiającego metabolizm organizmu,
  • Określenie zestawu ziół – czasu i sposobu ich zażywania,
  • Programy bezigłowej akupunktury z użyciem aparatu MORA przywracające równowagę bio – energetyczną organizmu,
  • Neutralizacja negatywnych bodźców z użyciem aparatury MORA (równocześnie tworzone są preparaty homeopatyczne indywidualnie dobrane dla pacjenta),
  • Zabiegi fizjoterapeutyczne zalecane na podstawie ustaleń aparatury MORA – w postaci masażu klasycznego, drenażu limfatycznego, kolorterapii i innych zabiegów przywracających zdrowie i urodę,
  • homotoksykologia w oparciu o filozofię dr Reckwega z zastosowaniem preparatów firmy HEEL,
  • Programy detoksykacyjne indywidualnie dobrane dla pacjenta,
  • Edukacja pacjenta w czasie kolejnych wizyt – pacjent jest właścicielem i dysponentem swego zdrowia i świadomie podejmuje decyzje przywracające dobre zdrowie, dobra samopoczucie i odzyskanie sprawności.

Metoda ta skutecznie sprawdza się w podejściu do przezwyciężania, profilaktyki i leczenia przewlekłych schorzeń takich jak: częste stany zapalne dróg oddechowych u dzieci, dychawica oskrzelowa, różnego rodzaju bóle brzucha, schorzenia skórne, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia i wiele innych przewlekłych schorzeń.

×

Polub nas na facebook